More selected projects

XTPL_Printer_640XTPL_Printer_640

XTPL - Drukarka do submikronowych linii przewodzących

 

Dla super-innowacyjnej firmy z Wrocławia zaprojektowaliśmy obudowę na drukarkę submikronowych linii przewodzących. Ta niezwykle nowoczesna technologia jest absolutnie przełomowa w swojej branży i otwiera nowe możliwości przede wszystkim dla producentów paneli fotowoltaicznych i wyświetlaczy ciekłokrystalicznych. Linie drukowane przez drukarkę firmy XTPL są 400 razy cieńsze od ludzkiego włosa! Dotychczas na rynku były dostępne urządzenia drukujące linie 100 razy cieńsze niż włos. Jakie to ma praktyczne przełożenie na sytuację na rynku można przeczytać na blogu [hiperaktywny link do bloga].

Klientowi zależało na stworzeniu produktu według najwyższych standardów i to zarówno jeśli chodzi o sam projekt, jak i o jakość wykonania produktu. Największym wyzwaniem było zrealizowanie w krótkim czasie kompleksowego projektu (wzornictwo + konstrukcja obudów) na poziomie, jaki oczekiwał Klient. Już od pierwszej rozmowy było wiadomo, że Klient jest bardzo wymagający. Tym bardziej jesteśmy dumni z efektu, jaki udało nam się wypracować.

Klient wybrał minimalistyczną stylistykę. My zadbaliśmy o ergonomię użytkowania, przemyśleliśmy proces produkcji oraz dobraliśmy technologię produkcji pod ilości, jakie interesują Klienta. Sama obudowa składa się trzech głównych elementów: obudowy przedniej, wykonanej z szarego dymionego PMMA i dodatkowo pokrytej powłoką ceramiczną; z ramki, która otacza cały produkt oraz dzieli go na dwie strefy, wykonana z aluminium i wykończona szkiełkowaniem; z obudowy tylnej, która dla uzyskania najwyższej jakości została wykonana z włókna węglowego, lakierowanego na biały kolor.

Przednią część obudowy wraz z częściami ramki otwiera się do góry (po skosie - kierunek linii ramki aluminiowej). Za pomocą mechanizmu automatycznego otwiera urządzenie dając dostęp do głowicy drukującej oraz strefy pracy urządzenia.

Z boku obudowy znajdują się diody informujące o stanie pracy urządzenia oraz przycisk automatycznego otwierania obudowy. Z tyłu zaś znajduje się aluminiowy panel ze złączami, odpowiedzialny za podłączenie do prądu, oraz złącze łączące z jednostką sterującą - dołączane w zestawie windows surface pro.

Efekt końcowy był bardzo zadowalający - Klient otrzymał na czas obudowę i mógł jeździć po targach i pozyskiwać inwestorów do dalszego rozwoju firmy i technologii na czym bardzo mu zależało, a my poszerzyliśmy nasze doświadczenie o współpracę z bardzo ciekawym i prestiżowym Klientem.

Top