More selected projects

blog_termoformierka_1blog_termoformierka_1

Szwarc Design - termoformierka próżniowa do użytku domowego


 

Jako Szwarc Design tworzymy i projektujemy nie tylko produkty na zlecenie klientów, ale także na potrzeby własnych projektów eksperymentalnych. Takim właśnie był projekt urządzenia do termoformowania tworzyw sztucznych. Proces ten polega na rozgrzaniu materiału powyżej temperatury mięknięcia, a następnie nałożeniu go na matrycę i odessaniu powietrza tak, by materiał dokładnie ją wypełnił.

 

Nasze działania w przypadku powyższego urządzenia należy określić mianem kompleksowych, gdyż zajęliśmy się wszystkim od podstaw:

 

1. Opracowaliśmy wygląd produktu, a także sposób jego działania.

2. Stworzyliśmy projekt elektroniki.

3. Podjęliśmy się realizacji prototypu i jego szaty wizualnej.

 

Największym wyzwaniem przy realizacji tego projektu było przeniesienie technologii, dotychczas stosowanej wyłącznie w przemyśle, na użytek klienta indywidualnego. Urządzenie daje bowiem możliwość wykonywania obiektów z tworzyw sztucznych w warunkach domowych. Skierowane jest do hobbystów, jubilerów, małych pracowni projektowych.


Powstanie urządzenia wymagało zbudowania wielu funkcjonalnych prototypów. Produkt końcowy częściowo stanowi alternatywę dla drukarek 3D, choć bardziej trafnym stwierdzeniem jest, że uzupełnia ich działania. Efektem naszych prac jest ergonomiczne i łatwe w użyciu urządzenie do termoformowania w warunkach domowych. Temat konkretnych rozwiązań wdrożonych w tym projekcie poruszamy szerzej na naszym blogu, na który serdecznie zapraszamy. [hiperaktywny link do bloga]

 

Top