More selected projects

blog_skriware_01blog_skriware_01

Skriware - Projekt drukarki 3D

 

Nasza firma zrealizowała dla Skriware projekt drukarki 3D przeznaczonej do użytku domowego. Jej innowacją jest tzw. „one-click print”, pozwalający na wydrukowanie modelu 3D za pomocą jednego kliknięcia. Skriware to szwedzko-polska firma, specjalizująca się w dostarczaniu wysokiej jakości niedrogich drukarek 3D przeznaczonych zarówno do użytku domowego, jak i półprofesjonalnego.

Do realizacji projektu zostaliśmy zaproszeni zaraz po tym, jak Skriware opracowała pierwszy prototyp drukarki. Dział R&D Skriware pracował dalej nad komponentami drukującymi oraz elektroniką, a my zajęliśmy się dizajnem oraz poszukiwaniem usprawnień w zakresie konstrukcji i obudów urządzenia.

Pomysłowej firmie, której dodatkowym celem jest stworzenie pierwszej wirtualnej społeczności entuzjastów drukarek 3D “one click print”, o czym można więcej dowiedzieć się na naszym blogu [hiperaktywny link do bloga], zaproponowaliśmy szereg rozwiązań znacznie poprawiającej ergonomię użytkowania sprzętu.

 

Cztery kwestie, z których jesteśmy szczególnie dumni po realizacji tego projektu, wypisaliśmy poniżej.

 

Dzięki naszym wysiłkom, udało nam się znacznie zwiększyć pole robocze przy utrzymaniu początkowego gabarytu urządzenia.

Zaproponowanie stalowej konstrukcji oraz obudowy polepszyły właściwości drukarki pod względem sztywności oraz masy (eliminacja drgań, które powodują niedokładności).

Co ważne, opracowaliśmy także atrakcyjny oraz przyjazny domowym wnętrzom wygląd urządzenia. Dzięki estetyce bardziej zbliżonej do sprzętu elektronicznego, niż do urządzenia specjalistycznego, urządzenie wtapia się w mieszkalne przestrzenie.

Zamknęliśmy formę obudowy, dzięki czemu jest ona bardzo trudna do uszkodzenia.

 

Top