More selected projects

blog_napawarka_1blog_napawarka_1

Politechnika Wrocławska – MvLab
Projekt obudów napawarki laserowej


 

Jako że projektowanie obudów maszyn i urządzeń przemysłowych to nasz żywioł, z dużym zapałem podjęliśmy się pracy dla MvLab. Stworzyliśmy projekt wzorniczy indywidualnej obudowy napawarki laserowej, wykorzystywanej m.in. do napraw elementów silników odrzutowych w przemyśle lotniczym.

 

Laboratorium Mechatroniki i Systemów Wizyjnych MvLab w Instytucie Technologii Maszyn i Automatyzacji Politechniki Wrocławskiej koncentruje się na badaniach i rozwoju nowych metod, technologii i urządzeń do optycznych pomiarów oraz inspekcji jakości powierzchni.

 

W przypadku napawarki dla MvLab mieliśmy stworzyć nowy wizerunek produktu przy jak najmniejszej ingerencji w zastaną konstrukcję i musimy przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego.

 

Co konkretnie zrobiliśmy?

 

1. Nadaliśmy urządzeniu nowoczesny, odświeżony wygląd. Dzięki naszym zabiegom stylistycznym, bryła maszyny została znacznie wysmuklona.

2. Zadbaliśmy także o walory użytkowe, dzięki czemu urządzenie charakteryzuje się jeszcze lepszą ergonomią i łatwością korzystania.

3. Podzieliliśmy maszynę na strefy – strefę pracy operatora i strefę serwisowania, co znacznie poprawia wygodę i bezpieczeństwo użytkowników napawarki.Projekt obudowy napawarki laserowej (o której więcej na naszym blogu) pokazuje, że potrafimy nie tylko wykonywać projekty nowych urządzeń i przedmiotów od podstaw, ale także tworzyć nowoczesne realizacje na bazie już istniejących konstrukcji.

Top