More selected projects

r_octant_640r_octant_640

 

Automated guided vehicle AGVs - firma Octant

 

Dla firmy Octant podjęliśmy się zaprojektowania samobieżnego wózka magazynowego. Oczekiwaniem Klienta było wizualne odróżnienie produktu od konkurencji, jak również stworzenie konstrukcji i obudów maksymalnie łatwych i wygodnych w produkcji.

 

Jako Szwarc Design podjęliśmy się tego zadania z założeniem, że nie tylko spełnimy oczekiwania Klienta, ale także w miarę możliwości ulepszymy urządzenie tak, by maksymalnie zwiększyć użyteczność maszyny.

 

Automated guided vehicle, w skrócie AGV, to samobieżny wózek magazynowy, służący do transportu komponentów w obrębie linii produkcyjnej między stanowiskami. Kamera wózka widzi specjalną taśmę, dzięki której nie zbacza z trasy, jak również wszystkie przeszkody na swojej drodze oraz inne wózki. Za nasz największy sukces podczas prac nad tym projektem uznaję umiejscowienie kamery u samego dołu obudowy, dzięki czemu wózek otrzymuje sygnał o wszystkim z czym może mieć kolizje w obrębie 270 stopni, nawet o tych najmniejszych i najniższych przeszkodach. Konkurencja umieściła czujnik wyżej, przez co jest mniej funkcjonalny oraz jest bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne.

 

Inne osiągnięcia to:

Proste w produkcji urządzenie - obudowy stworzone wyłącznie z ciętych i giętych blach;

Innowacyjny wygląd, niepodobny do żadnego produktu konkurencji;

Odporna na zabrudzenia obudowa dostosowana tak, by zabrudzenia, w tym na przykład smary swobodnie po niej ściekały;

Łatwość serwisowania - zaprojektowaliśmy wózek tak, że serwisant ma dostęp do wybranej jego części po zdjęciu jednej blachy;

Projekt urządzenia jest bardzo łatwo skalowalny - do różnych wielkości ładunków będą różnej wielkości wózki AGV.

 

O tym jak przebiegał proces pracy nad projektem, z jakimi wyzwaniami przyszło się nam zmierzyć i jak rozwiązaliśmy problematyczne zagadnienia można przeczytać na naszym blogu.

Top