More selected projects

blog_fat_haco_01blog_fat_haco_01

FAT – HACO - Uniwersalny panel sterowniczy dla tokarek


 

Dla firmy FAT – HACO, Fabryki Automatów Tokarskich S.A, funkcjonującej prężnie od XIX wieku i specjalizującej się w produkcji tokarek oraz maszyn specjalnych,

Szwarc Design stworzył projekt uniwersalnego panelu sterowniczego do linii tokarek z ramieniem nośnym.

 

Ten wymagający projekt postawił nas przed ciekawym problemem połączenia tradycji z nowoczesnością. Konieczność poruszania się w określonych ramach, którymi w tym wypadku była konieczność dopasowania projektu do dizajnu już istniejących produktów, potrafi zaskakująco owocnie wpłynąć na kreatywne myślenie. Z drugiej strony otrzymaliśmy wolną rękę do zrobienia pierwszego kroku w stronę nowoczesnej linii stylistycznej.

 

Jak poradziliśmy sobie z tym najważniejszym wyzwaniem? O drodze do sukcesu można przeczytać więcej na naszym blogu [hiperaktywny link do bloga].

 

Krótko podsumowując efekt końcowy, można stwierdzić że:

 

1. Zaprojektowaliśmy ergonomiczny, wygodny panel, charakteryzujący się dużą wytrzymałością, dzięki czemu może pracować w trudnych warunkach.

2. Urządzenie odznacza się ergonomicznym kształtem oraz możliwością montażu do różnych rodzajów produktów maszyn – góra-dół lub prawa-lewa. Co ważne, dodatkowo uwzględniliśmy możliwości montażu dwóch rodzajów pokręteł sterowniczych.

3. Zadbaliśmy również o łatwy dostęp serwisowy z tyłu obudowy, a także o spójną z projektem obudowy stylistykę ramienia nośnego.

 

Wzornictwo zostało dopasowane do technologicznych możliwości produkcyjnych Klienta oraz jego kadry.

 

Projekt został zrealizowany przy współpracy z Tomasz Gacek Concept Design Studio.

 

Top