More selected projects

fpm_1fpm_1

ElaCompil - FMP+ – projekt panelu Centrali Sterującej Urządzeniami Przeciwpożarowymi

 

Dla ElaCompil stworzyliśmy projekt panelu Centrali Sterującej Urządzeniami Przeciwpożarowymi FMP+. Firma ElaCompil koncentruje się na rozwoju nowych technologii w obszarze bezpieczeństwa, coraz lepiej chroniąc ludzi i ich mienie oraz znacznie zwiększając komfort użytkowania obiektów objętych ich ochroną, również przeciwpożarową.

 

I właśnie Centrala Sterująca Urządzeniami Przeciwpożarowymi FMP+, którą mieliśmy przyjemność zaprojektować, jest jednym z narzędzi stworzonych przez ElaCompil do zarządzania bezpieczeństwem budynków w czasie zagrożenia ogniowego.

 

Centrala ta to bardzo zaawansowane technologicznie urządzenie, które nadzoruje stan pracy urządzeń przeciwpożarowych, m.in. systemów wentylacji pożarowej czy odcięć przeciwpożarowych . Może też nimi sterować, jak również urządzeniami automatyki budynkowej (KD, SSWiN, systemami kontroli odcięcia mediów i innymi).

 

Największym wyzwaniem, przed którym stanęliśmy, była niemożność zaprojektowania szafki od zera, ze względu na niskie partie produkcyjne oraz koszty, jakie niesie za sobą konieczność certyfikacji. Jako że nie uciekamy od projektów, w których napotykamy dodatkowe trudności, a nawet je doceniamy, ze względu na możliwość zdobycia cennego doświadczenia, z zapałem zabraliśmy się do projektowania.

 

Efektem naszych prac był wysokiej jakości trwały panel, który widocznie wyróżnia produkt na tle konkurencyjnych wyrobów tego typu:

 

- jest wygodny, ze względu na ergonomiczny układ elementów sterujących i dobór odpowiednich kontrolek i przełączników;

- elastycznie dopasowaliśmy się do budżetu oraz ograniczeń konstrukcyjnych;

- sprawnie zorganizowaliśmy również produkcję wszystkich elementów na życzenie Klienta.

 

Jako że ostatnie lata to okres dynamicznych inwestycji, powstaje coraz większe zapotrzebowanie na realizację projektów podobnych do tego, który stworzyliśmy dla ElaCompil, a o którym można więcej przeczytać na naszym blogu [hiperaktywny link do bloga].

 

Top