More selected projects

blog_cryoscience_artic_02blog_cryoscience_artic_02

Cryo Science - Cryo Arctic

Komora Arctic to druga nasza realizacja dla firmy Cryo Science, światowej klasy innowatora i dostawcy rozwiązań dla wszystkich zastosowań kriogenicznych, z którym współpracę szeroko opisaliśmy już na naszym blogu. [hiperaktywny link do bloga]

 

Zabieg odbywa się w temperaturze minus 120 – 150 stopni Celsjusza. Idealnie sprawdza się w gojeniu ran, leczeniu urazów sportowych czy zabiegach upiększających. Komora ta pozwala uzyskać zauważalne efekty już po pierwszej sesji leczniczej. Po dziesięciu sesjach efekt jest trwały, a leczenie skuteczne.

 

Obudowa Cryo Arctic została zaprojektowana przez SzwarcDesign tak, aby podkreślić nowatorskie rozwiązania zastosowane przez producenta, bezpieczeństwo oraz wysoką klasę i jakość tego urządzenia.


 

blog_cryoscience_artic_03blog_cryoscience_artic_03

 

Najważniejsze wyzwania przed którymi stanęliśmy to:

 

1. Zadbanie o maksymalny komfort i poczucie bezpieczeństwa u pacjenta poddawanego zabiegowi.

2. Stworzenie uniwersalnego rozwiązania, dzięki któremu byłoby możliwe prowadzenie zarówno zabiegu WBC, jak i Cryo Sauna.

3. Zaprojektowanie absolutnie higienicznej przestrzeni strefy pacjenta.

4. Łatwy montaż u Klienta, wygodne serwisowanie i transport.

5. Odróżnienie produktu Cryo Science od produktów konkurencji.

 

blog_cryoscience_artic_01blog_cryoscience_artic_01

Jak rozwiązania wdrożyliśmy, by odpowiedzieć na potrzeby Klienta?

 

1. Podzieliliśmy urządzenie na dwie strefy - operatora oraz pacjenta. Strefa pacjenta została wyposażona w głośnik służący do komunikacji, słuchania ulubionej muzyki oraz dziesięciocalowy wyświetlacz, na którym przekazywane są informacje o bieżącym etapie zabiegu. Wnętrze komory jest dobrze oświetlone, dzięki podświetleniu całego sufitu, ze względu na fakt, że podczas zabiegu w komorze panuje pełne zamglenie i niewiele widać, więc bez tych usprawnień pacjent mógłby czuć się niekomfortowo.

2. Urządzenie zostało wyposażone w ruchomą szybę, dzięki czemu może zarówno prowadzić zabiegi WBC, jak i Cryo Sauna. Wysokość szyby dopasowywana jest każdorazowo do wzrostu pacjenta.

3. Projektując urządzenie unikaliśmy powstania jakichkolwiek miejsc, gdzie mógłby się gromadzić brud czy wilgoć, dlatego urządzenie nie posiada klamki ani tradycyjnego uchwytu drzwiowego, a jedynie łatwe w utrzymaniu czystości wgłębienie pozwalające swobodnie otwierać komorę.

4. Fakt, że przygotowane do transportu urządzenie mieści się w każdych standardowych drzwiach i windach, świadczy o tym, jaki nacisk położyliśmy na każdy aspekt użytkowania urządzenia.

 

Top