More selected projects

 

Cryo Penguin dla Cryo Science

 

Krioterapia to nie tylko kriokomory. To także urządzenia do lokalnej krioterapii. Dla Cryo Science zaprojektowałem także Cryo Penguin, równocześnie z komorą Arctic. Podczas prac nad komorą najważniejszy był dla mnie minimalistyczny efekt końcowy, przekładający się na zaufanie użytkownika urządzenia i jego poczucie bezpieczeństwa i higieny podczas zabiegu. W projekcie “Pingwina” na pierwszym miejscu postawiłem operatora urządzenia.

Dlaczego? Ponieważ naturalne dla mnie jest branie pod uwagę wygodę osoby, która będzie na co dzień pracowała z zaprojektowanym przeze mnie urządzeniem. Zaskoczyło mnie, że myślenie o komforcie pracy operatora nie jest powszechną praktyką. Bo pierwszy rzut oka na urządzenia tego typu znajdujące się na rynku pozwala nam stwierdzić z całą pewnością, że projektanci nie zadali sobie trudu, by odpowiedzieć na pytanie: kto będzie musiał pracować z tą maszyną i czy nie zamieni ona życia tej osoby w drogę przez mękę?...

Tak się składa, że takie urządzenia są obsługiwane przede wszystkim przez kobiety. Tymczasem do wymiany 50 kg butli z azotem konieczna jest współpraca przynajmniej dwóch osób. Wąż do odprowadzania azotu to ciężar opierający się na ramionach obsługującej. Codzienna wielogodzinna praca przy takim stanowisku z przyjemnej pracy w branży “beauty&wellness” może zmienić się w ciężką fizyczną harówkę. Taki los wielu operatorkom serwuje konkurencja i właśnie tego chciałem uniknąć. Nasz Klient miał świadomość, że współcześni pracodawcy, mający na uwadze również komfort swoich pracowników, bez zastanowienia wybiorą wygodne w obsłudze urządzenie. Wystarczyło taki produkt zaprojektować.

Koło. Genialny w swojej prostocie wynalazek, który już w IV tysiącleciu przed naszą erą pozwalał pierwszym mezopotamskim wynalazcom na transport ciężkich gabarytów. To niesamowite, że w XXI wieku tak często zapominamy o tym, jak bardzo koło potrafi ułatwić człowiekowi życie. W moim projekcie zarówno całe urządzenie posiada własne kółka, jak również butla z azotem, dzięki czemu problem jej wymiany przestał istnieć. Proste, prawda?

Drugim wsparciem dla operatorek było pomocne ramię, trzymające węża, który doprowadza azot. Siłowanie się z nim nie jest już problemem, bo balanser bierze na siebie większość ciężaru, z którymi musi walczyć osoba obsługująca urządzenie. W dodatku dzięki laserowym diodom operator doskonale wie, w jakiej odległości powinien trzymać urządzenie od skóry pacjenta.

Bardzo lubię myśl, że moja przemyślana praca prowadzi do poprawienia komfortu czyjejś pracy. Doceniam ergonomiczne rozwiązania we własnym życiu zawodowym i chcę, żeby innym również było wygodnie podczas pracy z zaprojektowanymi przeze mnie urządzeniami.

 

Top