More selected projects

blog_allcomp_unicut_01blog_allcomp_unicut_01

Allcomp - Unicut One.5 oraz Unicut Aero


 

Dla Allcomp stworzyliśmy projekt linii produkcyjnej, składającej się z dwóch produktów – Cuter – Unicut One.5 oraz Lagowarka – Unicut Aero. Był to bardzo duży i obszerny projekt, który SzwarcDesign z powodzeniem realizowało przez blisko rok. Warto zauważyć, że do tej pory była to nasza największa realizacja.

 

Firma Allcomp jest producentem urządzeń marki Unicut i jednym z niewielu na świecie producentem maszyn do cięcia materiałów. Dzięki swojemu 20-letniemu doświadczeniu firma jest ekspertem w dziedzinie przygotowania produkcji oraz cięcia materiałów.

a także proponuje rozwiązania, które usprawniają proces produkcji wyrobów tekstylnych i tapicerowanych.

 

Celem Klienta było stanie się konkurencyjnym dla wiodących rozwiązań na rynku. Żeby ten cel zrealizować, Allcomp potrzebował ergonomicznego i innowacyjnego produktu.

 

Naszym zadaniem było więc opracowanie charakterystycznego wzornictwa dla firmy oraz zmiana wizerunku produktów Klienta. Zaproponowaliśmy nowoczesny i dynamiczny projekt, odznaczający się ergonomią i praktycznością. Dodatkowo stworzyliśmy przemyślane stanowiska dla operatorów, znacznie ułatwiające im pracę.

 

blog_allcomp_unicut_02blog_allcomp_unicut_02

 

Cuter – Unicut One.5

Przy tworzeniu produktu pracowaliśmy na bazie gotowego urządzenia, opracowanego przez dział konstrukcyjny Klienta. Mogliśmy dokonać tylko niewielkich zmian konstrukcyjnych, a reszta naszych działań koncentrowała się na przeprojektowaniu obudów i elementów tak, by były maksymalnie ergonomiczne i efektownie się prezentowały. Zaprojektowaliśmy też zintegrowany system koszy-pojemników, który jest innowacją na rynku. Dużo uwagi zostało poświęcone panelowi sterowniczemu oraz innym funkcjonalnościom, ważnym z perspektywy operatora.

 

blog_allcomp_unicut_03blog_allcomp_unicut_03

 

Lagowarka – Unicut Aero

Jako SzwarcDesign zostaliśmy włączeni w proces projektowania nowego produktu do oferty Klienta. W tym przypadku mieliśmy większą swobodę w ingerowaniu w konstrukcję urządzenia. Projektowane było tak, aby obudowy były bardzo wytrzymałe i odporne na skutki np. przypadkowych uderzeń przez wózki widłowe. Zaprojektowaliśmy również klawiatury membranowe, których wygląd nawiązuje do ekranów dotykowych. Produkt zyskał aprobatę Klienta i wystawiany jest na targach branżowych na całym świecie.

Więcej o tych projektach można przeczytać na blogu. [hiperaktywny link do bloga]

 

Projekt został zrealizowany przy współpracy z Tomasz Gacek Concept Design Studio.

Top