More selected projects

g_01g_01

3DesignLab - dwunastoosiowa giętarka drutu

 

Firma 3DesignLab zgłosiła się do nas z prośbą o przeprojektowanie produktów z oferty ich Klienta. Naszym zadaniem było stworzenie nowego, charakterystycznego wizerunku dwunastoosiowej giętarki drutu.

 

Biuro konstrukcyjne 3DesignLab specjalizuje się w usługach związanych z projektowaniem, dostarczaniem i automatyzacją maszyn, urządzeń oraz przyrządów produkcyjnych. Z usług 3DesignLab korzystają firmy związane z transportem wewnątrzfabrycznym, produkcją agd, mebli, małej architektury, części samochodowych i kosmetyków.

 

Oczywiście projekt postawił przed nami pewne wyzwania. Największym z nich był warunek jak najmniejszej ingerencji w konstrukcję urządzenia oraz krótki czas na realizację zadania.

 

Co zrobiliśmy, aby temu sprostać?

 

1. Przede wszystkim nasz projekt powstawał w środowisku 3D, co wymiernie przyspieszyło proces projektowania i ograniczyło liczbę możliwych błędów. Dzięki temu, sprostaliśmy wymaganiom krótkiego czasu realizacji.

2. Postawiliśmy także na walor wizualny, pokazując proces pracy maszyny. Dzięki temu bardzo zmieniła się wizualnie, jednak nie było konieczności wprowadzania rewolucji w jej konstrukcję.

3. Nie obeszło się jednak bez kilku ważnych zmian. Mianowicie dokonaliśmy podziału na strefy – strefę pracy i obsługi maszyny oraz strefę serwisową oddzieloną od miejsca stanowiącego największe zagrożenie dla pracowników. Nasze rozwiązania pozwoliły tym samym na większą kontrolę procesu produkcji oraz na poprawę bezpieczeństwa operatora maszyny.


Po więcej informacji na temat tego projektu zapraszamy na naszego bloga. [hiperaktywny link do bloga]

 

Top